Táto stránka je doplnkovým krokom k úvodnej stránke modelu. Kliknutím na tlačidlo sa dostanete späť.
Všetky detaily, ktoré ste hľadali

TECHNICKÉ ÚDAJE

Rozmery

 

Bezpečnosť

Bezpečnostné prvky

ŠKODA KAMIQ je zárukou bezpečnosti bez kompromisov.

Štandardné a nadštandardná výbava zahŕňa nasledujúce funkcie:

Isofix a Top Tether pre pripevnenie detskej autosedačky na vonkajšie zadné sedadlá. Isofix je k dispozícii aj na prednom sedadle spolujazdca.

› Na rozdiel od tempomatu, ktorý udržuje nastavenú rýchlosť, umožňuje obmedzovač rýchlosti jazdu pri akejkoľvek rýchlosti až do výšky vopred nastavenej hodnoty.

ABS zamedzuje zablokovaniu kolies pri núdzovom brzdení alebo brzdení na klzkom povrchu.

EDL pomáha pri zrýchľovaní alebo jazde do kopca pri nízkej trakcii jedného z poháňaných kolies.

MSR pomáha zabrániť zablokovaniu poháňaných kolies, ktoré môže nastať pri spomaľovaní na hladkom povrchu.

XDS+ pomáha vodičovi v ostrých zákrutách a zaisťuje, že sa vozidlo bude aj počas rýchlych prejazdov správať neutrálne. Riadiaca elektronika v podstate simuluje funkciu samosvorného diferenciálu a vylepšuje tak trakciu a jazdnú dynamiku v zákrutách. Výsledkom je, že automobil prechádza zákrutami ďaleko istejšie a prirodzenejšie než predtým.

Brzdový asistent zvýšením tlaku v brzdovom okruhu pomáha vodičovi zvládnuť krízové situácie v prípade nutnosti núdzového brzdenia. To môže zásadne skrátiť brzdnú dráhu.

› Systém ASR zabezpečuje hladké rozjazdy a zrýchľovanie bez preklzu kolies na klzkom povrchu.

› Elektronická kontrola tlaku v pneumatikách TPM+ informuje vodiča o strate tlaku v pneumatikách.

Asistent rozjazdu do kopca pomáha vodičovi s rozjazdy do kopca. Systém sa aktivuje v stúpaní presahujúcom päť stupňov a zaisťuje ľahký a bezpečný rozjazd do kopca bez nutnosti použitia ručnej brzdy. Systém zabraňuje rozbehnutiu auta dozadu alebo zhasnutie motora.

Blikanie brzdových svetiel znižuje nebezpečenstvo nárazu zozadu, zvlášť pri dojazde ku koncu kolóny na diaľnici alebo pri náhlom brzdení pred neočakávanou prekážkou.

Rezervné koleso

Štandardnú sadu na opravu pneumatík možno doplnkovo nahradiť niektorým z nasledujúcich rezervných kolies:

› Neplnohodnotné rezervné koleso (pneumatika 6J × 16 "ET 35, 205/60 R16) určené pre 16", 17 "a 18" kolesá.

› Dojazdové rezervné koleso (pneumatika 3,5J × 18 "ET 38, 125/70 R18) určené pre použitie so Sound systémom ŠKODA.

Ekologicky šetrné technológie

Systém Štart-Stop

Účelom systému Štart-Stop je vypnúť motor vždy, keď nemusí bežať, čo je praktická funkcia najmä pre mestské prostredie, kde výrazne znižuje spotrebu paliva. Systém Štart-Stop sa aktivuje automaticky po naštartovaní motora a možno ho kedykoľvek vypnúť.

Rekuperácia brzdnej energie

Čo sa stane pri rekuperácii energie pri brzdení? Kinetická energia sa premieňa na užitočnú elektrickú energiu, ktorá sa ukladá v batérii alebo sa využíva v elektrických systémoch. Pri brzdení motorom dodáva alternátor elektrickú energiu do prístrojov a dobíja batériu. Tým šetrí palivo, ktoré by inak bolo pre tieto funkcie potrebné.

Režim Eco (voľba jazdného režimu)

Jedným z režimov, ktorý ponúka systém voľby jazdného režimu, je Eco - režim pre vodičov, ktorým záleží na životnom prostredí a pre ktorých je ekonomická jazda prioritou. Špecifickou funkciou režime Eco je režim "plachtenia" vozidiel s automatickou prevodovkou DSG. Režim plachtenia sa používa vtedy, keď idete bez stlačenia plynového pedálu.

Odporúčania prevodového stupňa

Správnou voľbou prevodového pomeru môžete znížiť spotrebu paliva a zvýšiť jazdný komfort. Nižšie otáčky motora predstavujú nižšiu spotrebu paliva a tichší chod motora. Symboly v pravom hornom rohu obrazovky palubného počítača buď potvrdzujú, že aktuálny prevodový stupeň je správny, alebo odporučíia zaradenie vyššieho alebo nižšieho stupňa.