ŠKODA FABIA Rally2 v Portugalsku

Aj na štvrtom podniku MS rely, ktoré sa jazdilo v Portugalsku, mierila ŠKODA FABIA Rally2  Andreasa Mikkelsena za dominantným víťazstvom. Nakoniec všetko skončilo inak.

Posádka úradujúceho majstra sveta kategórie WRC2 Andreas Mikkelsen a Torstein Eriksen viedla na konci prvej etapy portugalskej súťaže o viac ako 35 sekúnd a mierila za tretím víťazstvom v tejto sezóne. „Stratili sme výkon a išli len na tri valce,“ posťažoval si v piatok Mikkelsen, ktorý síce bol najrýchlejším mužom dňa vo WRC2, no problémy s motorom mu nedovolili dôjsť do „upečka“ a zo súťaže musel odstúpiť.

Po Mikkelsenovi prevzali „škodovácku taktovku“ poľské posádky Kajetan Kajetanowicz/Maciej Szczepaniak a Miko Marczyk/Szymon Gospodarczyk. Dvadsaťjeden veľmi rozbitých a miestami aj kamenistých šotolinových rýchlostných skúšok v okolí Matosinhos, pobrežného mesta severne od Porta, spôsobilo vysoký počet odstúpení. V hlavnej kategórii na to doplatili aj také superhviezdy ako Loeb a Ogier! Okrem Mikkelsena sa však ostatné FABIE držali statočne a ich posádky doviezli pekné umiestnenia. Kajetan Kajetanowicz a Maciej Szczepaniak skončili na druhom mieste v kategórii WRC2, ako najlepšie umiestnená posádka s vozidlom ŠKODA FABIA Rally2. V kategórii vyhradenej pre jazdcov do 30 rokov zvíťazila britská posádka Chris Ingram a Craig Drew pred poľskou dvojicou Miko Marczyk a Szymon Gospodarczyk – všetci na Fabii.

Portugalská súťaž FIA Majstrovstiev sveta bolo tiež súčasťou Majstrovstiev Portugalska. V tejto klasifikácii zvíťazila posádka Armindo Araújo a Luís Amalho, ktorá zdieľala vozidlo ŠKODA FABIA Rally2 evo tímu Racing Factory. Miestni hrdinovia skončili na piatom mieste v celkovom hodnotení kategórie WRC2.

Svetový šampionát pokračuje v júni hneď dvoma významnými podnikmi. Tým prvým je súťaž na Sardínii, ktorá sa ide už prvý júnový víkend. O tri týždne neskôr je potom na programe slávna Rally Safari v Keni. Vozidlá ŠKODA FABIA Rally2 evo na štarte nebudú chýbať.