Predpremiéra ŠKODY FABIA RS Rally2

ŠKODA FABIA Rally2 evo síce znova zvíťazila na domácej Bohemia Rally v Mladej Boleslavi, no väčšiu pozornosť priťahovala premiéra nového súťažného modelu ŠKODA FABIA RS Rally2 s ktorým ako predjazdec jazdil majster sveta Mikkelsen.

Tradičná domáca súťaž mladoboleslavskej automobiky sa na svojom 49. ročníka postarala o pekne dramatickú zápletku. Inokedy suverénny pilot ŠKODY Jan Kopecký doplatil na chybnú voľbu pneumatík a nečakane tým ponúkol šancu domácemu Filipovi Marešovi, jazdiacemu rovnako na ŠKODE FABIA Rally2 evo. Už takmer istému víťazovi Marešovi však v poslednej rýchlostnej skúške vypovedala službu prevodovka a nakoniec znova zvíťazil Honzo Kopecký, pre ktorého to bolo už rekordné desiate víťazstvo v tejto súťaži.

Pozornosť však najviac pútal úradujúci majster sveta WRC2 Nór Andreas Mikkelsen, ktorý za volantom úplne nového súťažného špeciálu ŠKODA FABIA RS Rally2 zvládol bez jediného zaváhania rolu predjazdcu. Pre nový súťažný model, ktorý bude mať homologizáciu až k 1. augustu 2022, to bola výborná previerka schopností a perfektná prezentácia kvality.

Samozrejme, že na domácej súťaži sa dalo čakať víťazstvo vozidla ŠKODA FABIA, no mladoboleslavská značka obsadila prvých sedem miest – respektíve deväť z desiatich. Rally Bohemia Mladá Boleslav 2022 bola piatym podnikom českého rely šampionátu a posádka Jan Kopecký a Jan Hloušek si víťazstvom upevnila vedenie v priebežnom poradí Majstrovstiev Českej republiky. Najväčšiu stratu, vďaka svojmu odstúpeniu v závere súťaže, zaznamenáva Filip Mareš, ktorý sa tak pravdepodobne sústredí na zisk titul Majstra Slovenska potom, čo vyhral už obidva tohtoročné štarty v MSR a za lídrom, Slovákom Jarom Melichárekom, zaostáva len tri body.

Český národný šampionát automobilových súťaží pokračuje v závere augusta vrcholným podnikom Barum Rally Zlín. Slovenský šampionát pokračuje už začiatkom augusta súťažou v poľskom Rzeszowe.