Mikkelsen vyhral Acropolis Rally

Slávna Rally bohov pod aténskou Akropolou sa znova vrátila do svetového šampionátu automobilových súťaží. V náročných podmienkach ŠKODA FABIA Rally2 evo znova potvrdila svoje mimoriadne kvality, keď zvíťazila v kategórii WRC2 a upevnila si vedenie aj v priebežnom poradí Majstrovstiev sveta.

Aj za suchých podmienok je drsná grécka šotolina veľmi náročná, no tentoraz pred súťažou poriadne popršalo a podmienky sa miestami zmenili na blato, ktoré poznáme skôr z waleskej rely. Aj v týchto ťažkých podmienkach sa však ŠKODA FABIA Rally2 evo osvedčila. Nór Andreas Mikkelsen, ktorého sme naposledy videli v Zlíne, na štarte Barum Rally, si v aktuálnej sezóne 2021 dal za cieľ vyhrať titul majstra sveta v kategórii WRC2 a s továrenskou podporou ŠKODA MOTORSPORT tímu osedlal úspešnú ŠKODU FABIA Rally2 evo. Mikkelsen pred súťažou MS v Grécku vymenil spolujazdca a s Angličanom Elliottom Edmondsonom pri svojim premiérovom štarte hneď dokázali zvíťaziť.

Konkurencia vo WRC2 je v tomto roku naozaj silná. Na Akropolis rally štartoval hlavný rival Mads Ostberg na citroëne aj talentovaný Oliver Solberg s hyundaiom. Mimoriadne silný sa ukazuje aj Bolívijčan Wilkinson Bulacia, ktorý rovnako štartuje so ŠKODA FABIO Rally2 evo. Náročné podmienky však viac potrápili súperov, ktorí následne stratili dych a od druhého súťažného dňa už Mikkelsen ovládol kategóriu. „Začali sme opatrnejšie, lebo podmienky boli veľmi náročné a zradné. Vyplatilo sa a potom sme si už len kontrolovali pozíciu,“ vysvetľuje vysmiaty Andreas Mikkelsen, ktorý len potvrdil svoje kvality a ambície na návrat do najvyššej kategórie WRC. Veď po sezóne ohlásil odchod do dôchodku hviezdny Sebastien Ogier a o kvality Mikkelsena bude určite znova záujem.

Na druhom mieste vo WRC2 skončila teda posádka Bulacia – Der Ohannesian, čím len potvrdila dabl výbornej ŠKODY FABIA Rally2 evo. Obaja piloti jazdiaci s českou značkou si upevnili pozície v priebežnom poradí šampionátu a odtrhli sa konkurencii z iných značiek.

Aj kategóriu „súkromníkov“ bez továrenskej podpory (WRC3) vyhrala ŠKODA FABIA Rally2 evo. Za volantom sedela skúsená poľská posádka, ktorú poznáme aj z našich tratí, Kajto Kajetanowicz a Matiej Szczepaniak. Tá zvíťazila po diskvalifikácii Yohana Rossela s citroënom. Prvé štyri miesta potom v kategórii WRC3 obsadili posádky na vozidle ŠKODA FABIA Rally2 evo!