Úspešná ŠKODA FABIA RS Rally2 je novou technikou aj úradujúcich slovenských šampiónov v pretekoch automobilových súťaží rally.
Počas druhého májového víkendu odštartoval v Slušoviciach nový ročník Medzinárodných majstrovstiev Slovenska automobilových súťaží. Rallysprint Kopná je už tretíkrát súčasťou slovenského národného šampionátu a stáva sa skvelou príležitosťou pre naše posádky zmerať si sily s českou konkurenciou.
Už tradične nemalú časť štartového poľa tvoria osvedčené vozidlá značky ŠKODA, ktoré s modelom Fabia privážajú úspechy z celého sveta. Do novej sezóny 2025 presedlala na českú značku aj úradujúca posádka slovenských šampiónov, bratov Jaroslava a Erika Melichárekovcov, ktorých odteraz uvidíme štartovať s vozidlom ŠKODA FABIA RS Rally2.
„Vlani sme si túto modernú súťažnú techniku vyskúšali v pretekoch na Rally Dobšiná a pomohla nám tiež k zisku nášho tretieho majstrovského titulu. Je to skvelá a osvedčené technika, ktorá už neraz dokázala svoje kvality aj na najvyššej svetovej úrovni vo svojej kategórii. Keď sa naskytla príležitosť presedlať do tohto moderného súťažného vozidla, tak nebolo o čom uvažovať. Veríme, že aj vďaka tomuto spojeniu so značkou ŠKODA sa nám podarí tento rok vybojovať ďalší majstrovský titul,“ povedal Jaroslav Melichárek.
Vo veľmi silnej českej konkurencii, ktorá trate v okolí Slušovíc výborne pozná, dokázala slovenská posádka bratov Melichárekovcov nakoniec vyjazdiť druhé miesto, čím postavila výborný bodový základ na ceste za obhajobou titulu. V absolútnom hodnotení súťaže (súbežne sa jazdil český majstrák v Rallysprinte a slovenský šampionát) to znamenalo piate miesto. „Ďakujeme usporiadateľom za nádherné vyzývavé úseky, kde neraz bolo treba ukázať srdce. Naozaj sme si dobre zajazdili. Druhé miesto na úvod sezóny MMSR je pre nás dobrý bodový základ. Prakticky to boli testovacie preteky. Začiatok novej éry s novou technikou a novým obutím. Ukázalo sa, že potrebujeme najazdiť čo najviac kilometrov s touto kombináciou, aby sme mohli využívať jej plný potenciál. Cítime však veľký priestor na zlepšenie a to je veľkým pozitívom tohto víkendu. Vnímame aj nárast konkurencie, čo je príjemná výzva a evidentne je pred nami pekná sezóna,“ uzatvára štart na Morave dobrou správou Jaroslav Melichárek.
O tri týždne neskôr pokračuje rozbiehajúci sa slovenský šampionát Medzinárodných majstrovstiev Slovenska druhým podnikom pod Tatrami, kde bude v dňoch 30. – 31. mája 2025 topoľčianska posádka, štartujúca na vozidle ŠKODA FABIA RS Rally2, hlavným favoritom na víťazstvo.
Zdroj foto: motorsportmedia.sk